Kriitilise IT-infrastruktuuri hallatavad teenused

Pakume kriitilise tähtsusega IT infrastruktuuri projekteerimis-, arendus- ja haldusteenuseid. Tagame, et meie kliendi IT-taristut kasutatakse turvalisel, efektiivsel ning otstarbekal viisil.

Rohkem

Arhiivide ja dokumentide digiteerimine

Digiteerimisteenused ehk trükitud teabe – ajalooliste raamatute, ajakirjade, ajalehtede, dokumentide jms – tõlkimine digitaalsesse vormingusse. See protsess hõlmab teabe skaneerimist, töötlemist (metaandmete loomist, tekstituvastust jne), säilitamist ja majutamist dokumendihaldussüsteemides.

Digiteerimine lihtsustab ja tõhustab protsesse (materjal muutub kergesti kättesaadavaks ka väliste vajaduste tarbeks, kiiremaks muutub otsing jne), säästab kulusid – nõuab vähem inimressursse pabermaterjali käsitlemiseks, vähendab dokumentide säilitamise kulusid, loob digitaalseid võimalusi.

Dokumentide digiteerimine

Digiteerimisteenused hõlmavad kogu tsüklit alates pabermaterjali ettevalmistamisest transportimiseks või skaneerimiseks kuni töödeldud digitaalse materjali paigutamise ja säilitamiseni dokumendisüsteemides, aga ka:

  1. dokumentide skaneerimise automatiseeritud protsesse,
  2. kvaliteedikontrolli,
  3. dokumentide töötlemist (tekstituvastus, metaandmed, segmenteerimine, erinevad vormingud jne),
  4. arhiveerimislahendusi,
  5. spetsiaalset tarkvara materjalide töötlemiseks ja hoiustamiseks.

Väljaannete digiteerimine

Noviani gruppi kuuluv ettevõte Zissor pakub tarkvara ajalehtede ja ajakirjade arhiivide digiteerimiseks. Seda kasutavad raamatukogud, arhiivid ja kirjastused, kes soovivad oma väljaannete arhiivi digiteerida ja säilitada ning avada see avalikuks kasutamiseks koos tekstiotsingu võimalusega. Sama teenust kasutavad ka teenindusbürood, kes soovivad arhiivi digiteerimist lisada oma pakutavate teenuste nimekirja.

Zissor optimeerib pidevalt ajalehtede ja ajakirjade optilist märgituvastust (ingl OCR, optical character recognition) ja segmenteerimist, lisaks pakub ettevõte ka tõhusaid toimetamis- ja kvaliteedikontrollitööriistu.

Zissori arhiivi digiteerimistarkvara sisaldab ka paindlikku ekspordifunktsionaalsust, mis on ette nähtud kvaliteetse teabe ettevalmistamiseks ja edastamiseks. Automatiseeritud lahendused võimaldavad töödelda nii mõneleheküljelisi kui ka mahukaid väljaandeid.

Mõned kaasatud funktsioonide näidised:

  • skaneeritud dokumentide indekseerimine (paberilt, mikrofilmist või erinevatest pildiformaatidest PDF);
  • optiline märkide tuvastus, sh gooti või nn „fraktur“-tekst;
  • automaatne artiklite segmenteerimine ja metaandmete eraldamine;
  • võimsad redigeerimis- ja kvaliteedikontrolli tööriistad;
  • eksportimine mitmesse vormingusse, näiteks JPG või PDF koos teksti otsimise võimalusega, mitmed XML-standardid – kõik dokumendid esitatakse paindlikes vormingutes ja paigutustes.

Töö PDF-dokumentidega

Neile, kes töötavad PDF-dokumentidega, pakutakse Zissori PDF-ist tekstiks konvertimise teenust. See võimaldab segmenteerida ja automaatselt „välja võtta“ artikleid – tekste, pilte või metaandmeid PDF-formaadist.

Segmenteeritud artikleid saab kasutada nii sisemiste kui ka väliste rakenduste osana. Edastamine toimub XML-vormingus ning metaandmeid ja pilte saab hõlpsasti kasutada veebis, tahvelarvutites ja mobiilseadmetes, selle asemel et kuvada kogu lehekülje teavet.

Zissori PDF-i tekstiks konvertimise teenust saab kasutada nii rakendusena kui ka teenusena.