Kriitilise IT-infrastruktuuri hallatavad teenused

Pakume kriitilise tähtsusega IT infrastruktuuri projekteerimis-, arendus- ja haldusteenuseid. Tagame, et meie kliendi IT-taristut kasutatakse turvalisel, efektiivsel ning otstarbekal viisil.

Rohkem

Novian koondab grupi põhiettevõtted oma nime alla ning hakkab osutama integreeritud teenuseid

2020 / 12 / 09
2 MINUT LUGEMIST

Digitaalse arengu kiirenedes on IT infrastruktuuri teenuste ja programmeerimisgrupi Novian eesmärk tugevdada oma rahvusvahelist kohalolekut ning lisada väärtust, pakkudes klientidele terviklikke teenuseid. Selleks muutsid Noviani põhiettevõtted BAIP ja Algoritmų sistemos oma nime ning on alates 8. detsembrist Novian Technologies ja Novian Systems. Oma tööd on alustanud ka uus Novian grupi veebileht: www.novian.io.

„Maailm digitaliseerub ja vajatakse tööriistu, millega lahendada äriettevõtete, linnade ja riikide ees seisvaid väljakutseid, mistõttu integreeritakse IT protsesse väga kiiresti. Meie soov on olla selline, nagu kliendid vajavad – ühendada võimed ja kompetentsid, pakkudes neile tehnoloogilist kvaliteeti ja komplekssust, aga ka kiirust riiklikus, regionaalses või globaalses mõttes,“ ütles Noviani direktor Evaldas Rėkus.

Tema sõnul näitab Noviani ühine nimi grupi soovi tugevdada rahvusvahelist positsiooni veelgi aktiivsema koostöö abil IT infrastruktuuri, programmeerimise ja digiteerimise vallas. „See muudatus tagab kliendile, et millisesse ettevõttesse või mistahes riigis ta ka ei pöördu, talle pakutakse tema vajadustele vastavat teenuste paketti,“ ütles E. Rėkus.

Tema väitel on ettevõtete nimedes Noviani kasutuselevõtt märk ka lahenduste tõhususest uuenduste kasutamisel. „Grupi ettevõtetel on suur kogemus, mis on end eriti hästi tõestanud klassikaliste ja uute tehnoloogiliste lahenduste integreerimisel. Lisaks kiirendavad väljakutsete lahendamist ka Noviani prioriteedid sellistes valdkondades nagu kõrgjõudlusega andmetöötlus, digitaalne transformatsioon, suurandmed ja tehisintellekt,” ütles tegevjuht.

Praegu asuvad Noviani gruppi kuuluvad ettevõtted viies Euroopa riigis ning pakuvad üle 50 teenuse ja lahenduse.

Novian Technologiesi peadirektori Gytis Umantase väitel hõlmab IT nüüdseks kõike, mis on seotud äri digitaliseerimise väljakutsetega, tarnijatelt aga loodetakse terviklikku lähenemist lahendusele. „Lahendused, mida me välja töötame, ei põhine ainult kogutud teadmistel ja kogemustel, vaid ka partnerlusel ülemaailmsete tootjatega, mis võimaldab meil paljude valikute hulgast välja valida sobivaimad. Lisaks saame igal ajal laiendada teiste grupi ettevõtete pakutavate IT-lahenduste valikut – alates programmeerimisest kuni digiteerimiseni – või tegutseda peatöövõtjana, pakkudes kõiki vajalikke IT-teenuseid,” rääkis ettevõtte juht.

Novian grupi tehnoloogiavaldkonnas tegutseb Leedus ettevõte Novian Technologies, Eestis Andmevara Services OÜ ja Moldovas tema tütarettevõte Andmevara SRL.

„Praeguseks on keeruline leida valdkonda, kus ei kasutata IT programme või rakendusi. Süsteemide komplekssus suureneb, nende loomine muutub aina keerulisemaks: programmeerijad peavad mõistma ka vastavate IT tööriistade peensusi ja konkreetse tegevusvaldkonna vajadusi, samuti õiguslikku baasi, et tööriist töötaks nõuetekohaselt. Seetõttu on sageli vajalik kogenud IT-infrastruktuuri spetsialistide töö meeskonnas ning hoogu annab grupi erinevate jõudude ühendamine,” ütleb Novian Systemsi tegevjuht Elena Vengrienė. Tema sõnul on Novian grupi ettevõtted juba olnud väga edukad erinevates ühisprojektides ning nüüdsest muutub nende koostöö veelgi tugevamaks.

Novian grupi programmeerimisvaldkonnas tegutsevad Leedus Novian Systems ja Acena, keda on kavas ühendada Novian Systemsiga lähiajal. Lisaks tegutseb selles vallas ka Eestis asutatud Andmevara AS.

2019 . aastal Novian grupiga liitunud Norra ettevõte Zissor on tuntud kui ajakirjanduse jälgimise ja trükitud või skaneeritud dokumentide sisu segmenteerimise ja digiteerimistarkvara pakkuja. Zissor on laiendanud teenuste portfelli teiste Novian grupi ettevõtete programmeerimise, IT-infrastruktuuri teenuste ja lahendustega.

Novian grupi ettevõtted on käesoleva aasta kolme kvartali jooksul teeninud 17,4 mln eurot agregeeritud tulu ehk 13,7% enam kui möödunud aasta vastava perioodi jooksul. 70% tulust saadi Leedu projektidest (eelmisel aastal 8,9 mln eurot ehk 58,8%). Grupi ettevõtete agregeeritud EBITDA ulatus 1,5 mln euroni ja kasvas 2019. aasta kolme kvartaliga võrreldes 2,7 korda. Netokasum oli sel perioodil 0,8 mln eurot, samas kui eelmisel aastal saadi samal ajal 0,3 mln eurot netokahjumit.

Novian grupi ettevõtetes töötab Balti riikides, Norras ja Moldovas umbes 180 spetsialisti. Kokku on Noviani ettevõtted selle aasta kolme kvartali jooksul saanud tulu 30 riigist üle kogu maailma. Novian Grupp kuulub infotehnoloogiaäridesse investeerimisega tegelevale ettevõttele INVL Technology.

Lisatud: Novian grupi esitlus (inglise keeles).

Tõhusad IT-lahendused ja teenused

Tehnoloogiad teie eesmärgi heaks

Võtke ühendust