Kriitilise IT-infrastruktuuri hallatavad teenused

Pakume kriitilise tähtsusega IT infrastruktuuri projekteerimis-, arendus- ja haldusteenuseid. Tagame, et meie kliendi IT-taristut kasutatakse turvalisel, efektiivsel ning otstarbekal viisil.

Rohkem

Mobiilsete seadmete haldamise lahendused SEB pankades

2016 / 10 / 17
2 MINUT LUGEMIST

BAIP sisenes 2015. aastal mobiilsete seadmete haldamiselahenduste ja teenuste loomise turule, viies ellu esimesed projektid SEB pankades Balti riikides. BAIP juurutas mobiilsete seadmete halduslahenduse, mis võimaldab kasutajal isikliku mobiilse seadmega – telefoni või tahvelarvutiga – kiiret, mugavat ja turvalist juurdepääsu ettevõtte e-postile, kalendrile ja teistele andmetele ning samaga võimaldab eraldada ja kasutada isiklikke andmeid.

UAB BAIP juurutas SEB pankades Leedus, Lätis ja Eestis mobiilsete seadmete haldamise (EMM – Enterprise mobility management) lahenduse ning leppis kokku pikaajalise hooldamise asjus.

„Arendades informatsiooni haldamise, turvalisuse ja vastupidavuse lahendusi ning klientidega diskuteerides mõistsime, et suured organisatsioonid on huvitatud isikliku ja korporatiivse informatsiooni eraldamise võimalusest ning selle tsentraalsest haldamisest mobiilseadmetes. Ebakindlustunne ja mobiilseadmetes töödeldava salajase informatsiooni rikkumise oht suurendab mobiilseadmete haldamislahenduste turgu. Prognoosime, et lähema nelja aasta jooksul kasvab see Balti riikides igal aastal keskmiselt 30–50 protsenti, seetõttu investeerisime mõni aasta tagasi mobiilseadmete haldamislahenduste ja teenuste loomisse koos partneriga MobileIron. Rõõmustame, et lahendus õigustas ennast ning juba juurutasime projektid SEB pankades Balti riikides ja Leedu avaliku sektori organisatsioonis,” jagab kogemusi UAB BAIP peadirektor Gytis Umantas.

„Selle lahenduse juurutamise järel võivad pangatöötajad oma mobiilseadmetes – telefonis või tahvelarvutis – kasutada turvaliselt ettevõtte e-posti, kalendrit ja teisi vajalikke andmeid. See säästab aega ja pakub töötajatele paindlikkust, kui on tarvis vastu võtta kiireid otsuseid, aga nad pole oma töökohal või viibivad komandeeringus. Sel viisil suureneb ka IT-allüksuse tegevuse tõhusus, sest juurutatud lahendus võimaldab teenindada samal ajal kõiki mobiilseadmeid. Projekti realiseerimise partneriks valisime ettevõtte BAIP, kellele on antud tegevusluba osutada mobiilseadmete haldamislahendusi ja kes omab selliste tööde jaoks ette valmistatud professionaalseid spetsialiste,” selgitab SEB Balti riikide operatsioonide ja IT-juht Jonas Gudmundsson.

Mobiilsete lahenduste ettevõte MobileIron rõhutab tehnoloogiate mõju

Tehnoloogiatest põhjustatud mõju märgib ära ka MobileIroni Austria ja Ida-Euroopa regiooni juht Claus Nussbaum, juhtides tähelepanu sellele, et mobiilsus ja inimeste uus eluviis muudab organisatsioonide harjumusi, ergutades neid otsima uusi ja turvalisi juhtimisviise.

Aga mobiilsus pakub ka täiendavaid võimalusi. Juurutades mobiilsete seadmete haldamislahendusi, lahendavad organisatsioonid turu dikteeritud ülesandeid ning võivad vähendada kulusid ja samas anda töötajatele rohkem võimalusi kasutada tööl oma mobiil- ja nutitelefone ning tahvelarvuteid.

Viimase viie aasta jooksul on loodud lai ökosüsteem koos tehnoloogiliste partnerite ja mobiiliaplikatsioonide loojatega, juurutatud on
MobileIroni EMM-lahendused üle 8000 kliendile kogu maailmas, kelle seas on suured finants- ja pangaettevõtted Nasdaq, UniCredit, „Barclays”, Standard Life ja Hollandi pank NIBC.

Tõhusad IT-lahendused ja teenused

Tehnoloogiad teie eesmärgi heaks

Võtke ühendust